Цікаво знати!


Цікаве про Сонце
Ø Запитай своїх друзів, якого кольору Сонце. Відповіді будуть приблизно такими: жовтого, оранжевого. Насправді ж воно біле!
Ø От дивишся на Сонечко — і, здається, що немає нічого яскравішого у цілому Всесвіті. І помиляємось ми! Приблизно15% зірок у галактиці яскравіші, аніж наше Сонце.
Ø Більшість із нас говорять, що Сонце нерухомо стоїть на місці, а планети обертаються навколо нього. Це правда, але не зовсім. Сонце обертається навколо центра галактики. Повний оберт воно робить кожні 225-250 мільйонів років.
Ø Цікавий факт, поясненя якому вчені шукають і досі: зовнішній шар Сонця має температуру 1 млн градусів за шкалою Кельвіна, а сама поверхня — лише 6 тисяч градусів.
Ø Сонце, а точніше його ультрафіолетове проміння  антисептик. Воно вбиває мікроорганізми, які викликають різноманітні інфекції.
Ø Скільки годин має доба? Правильно 24. А чому?.. Треба подякувати древнім єгиптянам. Вони вірили у бога сонця Ра і були переконані, що 12 годин він проводив у підземному царстві, а інші 12 — у небесному.
Ø Мабуть, таке явище, як затемнення сонця, Тобі відоме. А чи знаєш Ти, що протягом року їх може бути щонайменше два. Вони ледь помітні, але 1 раз у 200-300 років ми можемо спостерігати повне затемнення Сонця.

ТИХИЙ ОКЕАН

Ø Тихий океан − найглибший та найбільший за своєю площею, близько 180 мільйонів квадратних метрів, а це  половина об`єму Світового океану. Берегова лінія − 135 663 км. Фауна Тихого океану − це  близько сто тисяч видів.

Ø Майже 50 років Тихим океаном подорожує цілий острів сміття. Це найбільше у світі звалище за своїми розмірами удвічі перевищує континентальну частину США, це приблизно сто мільйонів тон пластику – вважає океанолог Чарльз Мур. Острів дуже шкодить фауні і флорі, а з`являючись поблизу берега, просто покриває його шаром непотребу. Але, все одно, ніяких конкретних рішень уряду ніхто так і не видає.
Ø Ще цікавинки про Тихий океанНа території Тихого океану вільно б розмістилися усі материки і залишилося б місце для другої Африки.
Ø У Тихому океані знаходиться найбільша кількість морів – 25.
Ø Назвавши у 1520 році океан Тихим, Магелан помилився. Мореплавець так назвав океан через те, що за його плавання не зустрічав жодної бурі, чого не скажеш про жителів прибережних ліній Тихого океану, які часто страждають від цунамі і тайфунів.
Ø У Японії, на водах Тихого океану, будують сучасний  ковчег. На плавучому острові люди зможуть врятуватися під час кінця світу.
Ø На дні Тихого океану виявлені мікроби, до яких не потрапляє сонячне світло, а дихають вони азотом. Ця новина була б не такою цікавою якби не те, що ці бактерії живуть на Землі близько трьох мільйонів років і являються найдавнішою формою земного життя.
Ø Macropinna microstoma – риба з прозорою головою, що проживає в Тихому океані. Прозорі кістки навколо очей вкриває прозора оболонка. Очі знаходяться всередині голови і дивляться тільки вгору, а тому місці, де у звичайних риб очі  у «Макропіни мікростоми» − ніздрі.
Ø Ще дещо цікаве про Тихий океан. У водах Тихого океану можна побачити синьо-жовтого Сінекольчатого восьминога – одного з найагресивніших представників різноманітної фауни великого океану.
Ø У Тихому океані знаходиться 25 000 островів. Це більше ніж у всіх інших океанах разом узятих.
Вулканічна активність і до теперішніх днів створює все нові і нові острови у Тихому океані.
Ø Більше 80% цунамі формуються на периферії Тихого океану через вулканічну активність.



КОСМОС

Космос — найбільш обговорювана і, разом з цим, найзагадковіша тема на всій планеті Земля. З одного боку людство багато дізналося про нього, з іншого — ми знаємо мізерний відсоток від того, що насправді відбувається у Всесвіті.
Ось декілька найбільш цікавих фактів про космос.
1. Виявляється, що наш супутник — Місяць — віддаляється від нас щороку приблизно на 4 см. Це залежить від зменшення періоду обертання планети на 2 милі секунди в день.
2. Щорічно тільки в нашій Галактиці народжується сорок нових зірок. Складно навіть уявити, скільки їх з’являється у всьому Всесвіті.
3. Всесвіт не має меж. Здається, що з цим твердженням знайомий кожен. Насправді жодна людина не знає, чи є космос нескінченним або він просто гігантський                                                                                                  
4. Наша Сонячна система жахливо нудна. Якщо подумати про наших сусідів, то всі вони не примітні газові кулі та шматки каменю. Від найближчої зірки нас відділяють множинні світлові порожнечі. А між цим, в інших системах повно всякої дивовижної всячини.                                                                                                                    
  а) У просторах Всесвіту є дуже дивовижна річ — гігантський газовий міхур. Його довжина становить близько 200 мільйонів світлових років, а знаходиться він від нас в 12 мільярдах цих же років! Ця цікава штука сформувалася всього-то через два мільярди років після Великого вибуху.                                                                                                                                                            б) Сонце більше Землі десь в 110 разів. Воно навіть більше гіганта нашої системи — Юпітера. Однак якщо порівняти його з іншими зірками у Всесвіті, наше світило займе місце в яслах дитячого саду, ось настільки воно мале.
Тепер давайте уявимо зірку, яка більше нашого Сонця в 1500 раз. Якщо навіть взяти всю Сонячну систему, то вона не займе більш пікселя цієї зірки. Цього гіганта мають VY Великий пес, діаметр якого становить близько 3-х мільярдів км. Як і чому цю зірку рознесло до таких габаритів, ніхто не знає.
в) Автори-фантасти нафантазували близько п’яти різних типів планет. Виявляється, що цих видів в сотні разів більше. Вчені відкрили вже близько 700 типів планет. Одна з них — це алмазна планета, причому у всіх сенсах цього слова. Як відомо, вуглеводу потрібна зовсім малість, щоб перетворитися на алмаз в цьому випадку умови співпали так, що одна з планет затверділа і перетворилося в коштовність вселенського масштабу.

5. Чорна діра — найяскравіший об’єкт у всьому Всесвіті.
Всередині чорної діри сила гравітації настільки велика, що з неї неможливо вирватися навіть світлу. За логікою речей, дира повинна бути не помітна на небі зовсім. Однак, під час обертання дири крім космічних тіл поглинають ще й газові хмари, які й починають світитися, закручуючись по спіралі. Так само метеори, потрапляючи в чорні діри, загоряються від неймовірно різкого і швидкого руху.                                                                                                    6. Світло нашого Сонця, яке ми бачимо щодня, має вік близько 30 тисяч років. Енергія, отримувана нами від цього небесного світила, утворилася в ядрі Сонця близько 30 тис. років тому. Саме ось стільки часу і не менше необхідно фотонам, щоб пробитися з центру на поверхню. А от після «визволення» їм треба всього лише 8 хвилин, щоб дістатися до поверхні Землі.                                                                                                                                                         7. Ми літаємо в просторі космосу зі швидкістю близько 530 км в секунду. Всередині Галактики планета рухається зі швидкістю близько 230 км в секунду, сам Чумацький Шлях летить в космосі зі швидкістю 300 км в секунду.
8. Нам на голови кожен день «падає» близько 10 тонн космічного пилу.
9. У всьому Всесвіті існує більше 100 мільярдів галактик. Є шанс, що ми не самотні.
10. Цікавий факт: кожен день на нашій планеті падає близько 200 тисяч метеоритів!
11. Середня щільність речовин Сатурна в два рази менше, ніж щільність води. Це значить, що, якщо опустити цю планету в стакан з водою, то вона буде плавати на поверхні. Ви можете це перевірити, тільки, звичайно, якщо знайдете відповідний стакан.
12. Сонце «худне» на мільярд кілограмів в секунду. Це пов’язано з сонячним вітром — потоком частинок, які рухаються з поверхні цієї зірки в різні напрямки.
13. Якби захотіли на машині дістатися до найближчої зірки після Сонця — Проксима Центавра, то нам, при швидкості 96 км / ч, знадобилося б близько 50 мільйонів років.                  14. Навіть на Місяці відбуваються землетруси, які називаються лунотрясіння. Але, все ж, в порівнянні з земними вони незначно слабкі. Щорічно подібних лунотрясіннь налічується більше 3 000, однак цієї сукупної енергії вистачило б тільки на невеликий салют.
15. Найсильнішим магнітом у всьому Всесвіті вважається нейтронна зірка. Її магнітне поле в мільйони мільярдів разів більше, ніж поле нашої планети.
16. Виявляється, що в нашій Сонячній системі існує тіло, що нагадує нашу планету. Його іменують Титаном і він є супутником планети Сатурн. Він також має руки, моря, вулкани, щільну атмосферу, як і наша планета. Дивно, але навіть відстань між Титаном і Сатурном дорівнює відстані між нами і Сонцем, і навіть співвідношення ваги цих небесних світил одне співвідношенню ваги Землі і Сонця.Все ж розумного життя на Титані навіть не варто шукати, тому, як його водойми підвели: вони складаються в основному з пропану і метану. Але все ж, якщо останнє відкриття отримає підтвердження, то можна буде стверджувати, що на Титані існують примітивні форми життя. Під поверхнею Титану існує океан, який складається на 90% з води, решта 10% можуть бути складними вуглеводнями. Є припущення, що саме ці 10% можуть дати початок найпростішим бактеріям.                                                                                    17. Якби Земля оберталася навколо Сонця у зворотній бік, то рік був би на два дня коротше.
18. Тривалість повного місячного затемнення становить 104 хвилини, в той час, коли тривалість повного сонячного — всього-то не більше 7,5 хвилин.
19. Ісаак Ньютон вперше виклав фізичні закони, яким підкоряються штучні супутники. Вперше вони були опубліковані в роботі «Математичні начала натуральної філософії» влітку 1687.                                                                                                                                                          20. Самий смішний факт! Американці витратили не один мільйон доларів, щоб винайти таку ручку, яка писала б в космосі. Росіяни ж користувалися в невагомості олівцем, не вносячи жодних змін до нього.                                                  
Космос — найбільша таємниця, яку людство буде завжди бажати розгадати. Він тягне своїми надзвичайними властивостями і загадками. Сьогодні ми розкрили всього нічого, але, сподіваюся, що Всесвіт став для вас більш доступним і цікавим.


Цікаві факти про сучасний Львів
Ø  Сучасний Львів багатоликий і різноманітний, але завжди — комфортний і шикарний. Багато туристів відзначають такі дивовижні моменти в ньому, як:
Ø  на сьогоднішній день 55% (2500 пам’ятників і понад 60 музеїв) всіх історичних пам’яток України перебувають у Львові;
Ø    тут більше 120 храмів, що належать більше 20 конфесій;
Ø   щорічно у Львові відбувається понад 100 фестивалів: найбільш знамениті фестивалі класичної музики, джазу, вуличного театру, кави, пампуха і шоколаду.
Ø    саме тут створюють програмне забезпечення для багатьох голлівудських фільмів: наприклад, спецефекти для «Спайдермена», «Гаррі Поттера», «Халка» та інших фільмів були створені саме тут;
Ø    тут дуже багато молоді: кожен п’ятий у цьому місті — це студент (у Львові 26 університетів);
Ø    сучасне місце розташування Львова справді дивовижне: воно знаходиться на рівній відстані (у 500 км) від трьох столиць: Варшави (Польща), Києва (Україна) і Будапешта (Угорщина).
Ось таке воно, це унікальне українське місто, що чарує всіх туристів, хто хоч раз тут побував.

Логічні задачі
1. «Мiй хвiст, — сказав кiт, — має 12 см i ще половину мого хвоста. Яка довжина хвоста цього кота? (18 см).
2. У тварини двi ноги, двi лiвi ноги, двi ноги попереду, двi позаду. Скiльки нiг у тварини? (4).
3. Моя мама народилася у недiлю, а тато — на 55 днiв пiзніше. У який день тижня народився тато? (7х 8=56 (неділя), 55— субота)
4. Марiйка має двi ляльки, три яблука, одну шоколадку, два апельсини, п’ять персиків i один велосипед. Скiльки фруктiв має Марiйка?(10).
5. Ти заходиш до кiмнати, у якiй є свічка i гасова лампа. IЦо ти запалиш спочатку? (Сiрник).
6. Стоїть у полi дуб. На дубi — три гiлки, на кожнiй гiлцi — по три яблука. Скiльки всього яблук? (На дубi яблука не ростуть).
7. Кухар насипав рис порiвну у 2 склянки. Потiм вiн з однiєї склянки пересипав рис у каструлю. Де рису бiльше: у каструлi чи у склянцi?(Порівну).
8. Скiльки кінцiв у палки? (2). У 2 палок? (4). У двох з половиною? (6).
9. Що буде з козою, коли їй мине 7 років? (Буде 8).
10. На складi 5 цистерн з пальним, по 6 т у кожній. З двох цистерн пальне вилили. Скiльки цистерн залишилося на складі? (5).
11. Летiла зграя гусей: одна гуска попереду, а двi позаду; одна позаду i двi попереду, одна гуска між двома i три в ряд. Скiльки було всъого гусей? (3).
Задачі на кмітливість
1. Василько написав на папiрці число 89 i сказав Сергійку: «Не виконуючи нiяких записiв, зменш число на 21» . Сергiйко вiдразу розв’язав задачу. Як він це зробив? (Перевернув папiрець).
2. На галявинi гралися зайцi. Всього у них 18 вух. 4 зайцi сховалися. Скiльки зайцiв залишилося. Скiльки в них ніг? (5 зайців. У зайців лапи, а не ноги).
3. У сiтцi 5 груш. Як їх подiлити мiж 5 дiвчатками, але так, щоб одна груша залишилася в сiтцi? (Однiй дiвчинцi дати грушу з сiткою).
4. Юрко зiбрав 6 кг паперу, а Тарас у 2 рази бiльше. Скiльки ж паперу зiбрав Степан?
5. Якщо Марина старша на 2 роки вiд Вiри, а Вiра на 3 роки старша від Олi, то хто старшийй Марина чи Оля? (Марина).
6. Тимко сказав: «У мене 10 марок, а в тебе, Сашко, скільки?» Сашко відповiв: «У мене стільки марок, скiльки i в тебе, та ще половина всiх моїх марок». Скiльки марок у Сашка? (15).
7. Онук запитав дідуся: «Скiльки тобi рокiв?». Дідусь відповiв: «Якщо проживу ще половину того, що прожив, та ще 1 рік, то менi буде 100 рокiв». Скiльки рокiв дідусевi? (49).

 Цікаві факти про рибу щуку
Ø Існує 7 видів щук.
Ø Одна особина викидає від 17 до 215 тисяч ікринок, діаметр яких становить 3 мм.
Ø  80-90% раціону щуки становить риба, також вона активно поїдає жаб, пуголовків, раків під час линьки, ящірок, тритонів, гризунів, які перепливать водойми. Якщо випаде можливість, велика хижачка може затягнути на дно каченя.
Ø Тривалість життя щуки становить від 10 до 30 років. Загалом, щуки здатні нападати і вбивати досить великих риб, довжина і вага яких досягає 50%, а іноді і 65% від довжини і ваги хижака.
Ø У Франції із загальної площі ставків в 100 тис. га більше 50 тис. віддані під розведення щуки. Живуть щуки в Європі, Сибіру, ​​Північній Америці.
Ø За твердженням рибалок, щука, яка зірвалася з гачка запам’ятовує приманку, яка заподіяла їй біль. Тому рибалці доведеться замінити приманку, або змінити місце лову.
Ø М’ясо щуки містить 2-3% жиру і вважається цінним дієтичним продуктом.
Ø Численні розповіді про розміри виловлених особин з часом обростали легендами та міфами. Так, деякі джерела стверджували, що на початку 13 століття король Фрідріх II особисто зловив щуку, окільцював її золотим кільцем і відпустив в німецьке озеро Бьоккінген. Через 267 років рибалки зловили саме цю щуку. За пару століть риба виросла майже до 6 м в довжину і важила 140 кг. Хребет гіганта відправили в один із соборів Німеччини. Дивну історію швидко розвінчали: хребет виявився складений з хребців різних щук, а імператор на початку 13 століття не залишав Італію і при всьому бажанні не міг рибалити в німецькому озері.




Немає коментарів:

Дописати коментар