Конспект уроку у 2 класі на тему: «Вирази, що містять дії різного
ступеня. Завдання для закріплення таблиць множення на 2 і 3»
Мета:закріплювати навички табличного множення чисел 2 і 3; навчити учнів
складати і розв’язувати вирази з дужками, що містять дії різного ступеня;
розвивати усний рахунок, логічне мислення учнів, вправляти у розв’язуванні
прикладів, задач, нерівностей; викликати цікавість до уроків математики.
Обладнання: таблиці, малюнки тварин, картки із завданнями.
Тип уроку: урок
– подорож.
Хід уроку
І Організація класу до
уроку
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок,
На уроці не дрімай,
Математику вивчай.
ІІ Повідомлення теми і
мети уроку
- Діти,сьогодні на уроці ми з вами помандруємо в цікаву подорож, повторимо
таблицю множення на 2 і 3, будемо розв’язувати приклади і задачі, нерівності,
рахувати усно.
ІІІ Повторення і
закріплення вивченого матеріалу
1) Усні обчислення
- Ми будемо з вами мандрувати морем
на човнах. Для того, щоб ми змогли потрапити на човен, ми повинні виконати
завдання.(На дошці – малюнок 4 човнів)
Хвилинка часопису з
геометричним навантаженням.
- Ваше завдання – записати
на вітрилах одноцифрові числа, а на човниках – круглі двоцифрові.
- Ми з вами з’ясували, що відправимося в подорож на човнах, але на який
острів – дізнаємося, коли розв’яжемо приклади і встановимо за допомогою букв
ключове слово.(Учні розв’язують приклади і відгадують ключове слово.)
6 : 2 + 39 =
16 + (2 * 8) =
12 : 2 + 19 =
2 * (10 – 6) =
3 * (2 + 2) =
5 * 2 + 17 =
Утворене слово - невдач
- Отже, ми з вами
відправимось на Остів Невдах. Хочете дізнатися, чому він так називається? Бо
цей острів дуже маленький і знаходиться він десь в океані біля Африки. На ньому
немає шкіл, і люди там не вміють писати і рахувати. І наше завдання – допомогти
їм у складних ситуаціях.
Ану давайте з вами спробуємо уявити собі цей острів. Як, на вашу думку він виглядає?
Робота з картками.
На дошці ви бачите острів, який ми собі уявили. Але мешканці острова не
вміють читати і рахувати. Давайте допоможемо їм розв’язати приклади на
множення.
(Учні біля дошки розв’язують приклади на картках )
2 * 6
3 * 8
2 * 9
2 * 8
3 * 3
3 * 6
2 * 5
3 * 9
3 * 5
3 * 7
- А тепер ми збудуємо човни. Перед
вами великий човен. З яких геометричних фігур він складається? Скільки на
малюнку трикутників? Кругів? (Відповіді учнів)
- А тепер заготуємо їжу для подорожі і розв’яжемо задачу.
Задача
На човен погрузили 3 ящики яблук по 5 кг і 2 ящика груш по 6 кг . Скільки всього
кілограмів фруктів погрузили на човен? Розв’язати задачу діями і скласти вираз.
Скорочений запис – на дошці:
Яблук – 3 ящики по 5 кг
Груш – 2 ящики по 6 кг
Всього - ? кг
Робота над задачею
- Що відомо про яблука? Можемо дізнатися
скільки всього кілограмів яблук?Якою дією?
- Що відомо про груші? Можемо
дізнатися скільки всього кілограмів яблук? Якою дією?
- А тепер можемо
дати відповідь на питання задачі? Яку дію потрібно виконати? Отже, на скільки
дій ця задача? (Учні самостійно розв’язують задачу в зошитах)
- А тепер складемо
вираз до задачі за схемою:
( * ) + ( * )
- Ми вже майже допливли до цього незвичайного
острова. Давайте дізнаємось, який із наших човнів прийде першим.(Двоє учнів
біля дошки розв’язують нерівності).Хто швидше виконає дане завдання, той швидше
дістанеться на острів.
1 човен – 3 * 6 20 : 2 2 човен - 3 * 5 2 * 9
2 * 8 6 + 6 16 :
2 3 * 3
3 * 9 4 + 17 3 *
7 17 + 4
- Переміг пасажир….човна. Отже, ми на острові. Люди
там збирають апельсини. Давайте
допоможемо їм Дві корзини з числами 25 і 18
Приклади:
2 * 8 + 2
2 * 9
3 * 5 + 10
3 * 8 + 1
31 – 5
3 * 6
3 * 9
ІVФізкультхвилинка
- Діти, на Острові живе багато
тварин. В океані плаває багато риб.(На
дошці малюнки слона, синього кита, жирафи і коня)
-
Зараз ми дізнаємось, скільки років у середньому живе слон.
(2*8 : 2) + 80–2 =
- Яка довжина синього кита?
(2*10 : 2) + (50–30) =
-
Яка висота жирафи?
2* 9 – 4 – 12 =
- Скільки років живе кінь?
10 : 2 + (55 – 30) =
- Діти, у людей на Острові велика біда. Давно немає дощу. Зів’яли квіти на
лугах. Давайте допоможемо їм.На дошці ви бачите квіти. Перші 5 учнів, які
відгадають „ математичні загадки „ напоять квіти „дощовими краплинками ”.
Підходьте до мене і беріть „краплинки ” з завданнями.
( Учні розв’язують на дошці загадки
з „краплинок ”. Якщо відповідь правильна, вішає краплинку над квітами.)
Тісто, столиця,
місток 9 курей і собака. Скільки лап?
Від найбільшого двоцифрового
числа відняти 45
3
3 зуб
4
Обчислити (56–53)*(40-32)= (2 * 4 * 2 ): 2 =
V Робота з підручником
- А зараз ви покажете мешканцям Острова як треба працювати з підручником
математики. Можливо, вони і у вас чогось навчаться.
1) Усне розв’язування задач 724
2) Обчислення виразів з дужками і без дужок.
Виконання завдання № 725 (з коментуванням)
3) Практична робота(№ 726)
4) Пояснення розв’язання задачі 727(усно).
VI Підсумок уроку
-
Молодці, діти, ми сьогодні дуже допомогли жителям Острова Невдах,
зробили багато добра. Вони нам дуже вдячні. І я вам дякую за те, що ви були
дуже кмітливими, завзятими і працьовитими протягом всієї подорожі.
Пам’ятайте, що добро – це найкраща „країна”у світі. Ніколи не давайте
злу перебороти добро. І завжди дотримуйтесь „золотого правила”: „Ставтесь до людей так, як би ви хотіли
щоб вони ставилися до вас.”
VII Домашнє завдання – с. 123, № 728, 729.
Конспект уроку з математики
у 2 класі на тему:
„Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2.
Задачі на дві дії різного ступеня." Мета: формувати уміння знаходити значення виразів на дві дії різного
ступеня, формувати і удосконалювати навички розв’язування задач; які включають
дії різного ступеня, розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати
любов до казки.
Тип уроку: урок - подорож
Обладнання: казкові герої, малюнки транспорту;схеми до задач;таблиці усних
обчислень;завдання для самостійної роботи; загадки; логічні задачі.
Хід уроку
І Організація класу до уроку
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок!
На уроці не куняй –
Математику вивчай!
ІІ Повідомлення теми і мети уроку
1) Слово вчителя
І сувора, й солов’їна
Математика – країна
Праця тут іде завзята
Вмій лиш спритно рахувати,
Вмій ділити, віднімати,
Множить швидко й додавати.
Вмій кмітливо все збагнути,
Першим в відповіді бути.
Вирушаємо у путь,
Нас цікаві речі ждуть.
Вчитель:
-
Діти, сьогодні у нас незвичайний
урок. Ми з вами побуваємо … А куди ми з вами помандруємо ви дізнаєтесь, якщо виконаєте завдання
ІІІ Повторення і закріплення вивченого матеріалу
1) Усні обчислення
На дошці таблиця:
А
|
Б
|
З
|
И
|
І
|
К
|
Л
|
М
|
8
|
48
|
16
|
53
|
65
|
18
|
59
|
20
|
2 * 2 + 4
|
22 - 4
|
|||
2 * 9
|
2 * 8
|
49 - 41
|
||
(Відповіді учнів) слово казка
Вчитель:
- Отже, ми в казці.
- Сьогодні, діти, ми з вами будемо
подорожувати в різні казки і допомагати
різним казковим персонажам, які потребують допомоги., а також
розв’язувати різні цікаві задачі і приклади на дії різного ступеня. Але
спочатку давайте виберемо вид транспорту, на якому будемо подорожувати.
(На дошці - малюнки поїзда,
автомобіля, корабля)
- На малюнку ви бачите малюнки різні види транспорту. Ваше завдання:
придумати приклади на додавання і множення
до поданих результатів.(Малюнок 1)
малюнок малюнок малюнок
автомобіля
корабля
поїзда
18 16
14
25 43
35
10 20
50
(Учні складають приклади біля дошки)
Вчитель:
- Отже, ми будемо подорожувати на …..
- У нашій подорожі буде …зупинок.
І зупинка У казці ” Золотий
ключик„або „Пригоди Буратіно”
Вчитель:
- Діти у Черепахи Тортили біда. Вона загубила ключик. Щоб допомогти їй, ми
повинні виконати наступне завдання: знайти серед прикладів на панцирі такий,
відповідь якого була б така, як на ключику, тобто 48.
(На дошці малюнки черепахи і ключика)
На панцирі приклади:
52 – 4 = 15 + 20 =
2 * 6 = 2 * 9 =
2 * 8 = 2 * 5 =
На ключику – число
48.
(Учні по черзі розв’язують приклади і знаходять потрібну відповідь)
черепаха Тортила вдячна за допомогу.
- Діти, це не єдина тваринка, яка потребує допомоги.
На своєму шляху ми бачимо зайчика, який намагається втекти від вовка. І щоб
вовк його не з’їв, він повинен відгадати загадки. Давайте йому допоможемо.
(Вчитель читає загадки, а учні відгадують)
1)Два брати у воду дивляться, а один одного не бачать.
2)Шкір має сім, а сльози випускає всім.
3) Сім братів віком рівні, іменами різні.
-Молодці, ви впорались і з цим завданням. Надіюсь, що наступне теж буде вам
під силу.
ІІІ Зупинка В казці „Червона
Шапочка”
Вчитель:
Червона Шапочка в лісі була
Від сірого вовка вона втекла
До бабусі вона поспішає,
А який шлях коротший не знає.
- Давайте допоможемо їй.
(Малюнок Червоної Шапочки, будинку і 2 шляхів. Червона Шапочка повинна
вибрати коротший шлях, розв’язавши приклади. Яке число буде меншим, той шлях і
коротший)
1 шлях – 12 + ( 2 * 2 ) + 15 + ( 2* 4) + ( 2 * 5 + 2) =
2 шлях - 7 + ( 2 * 8 ) + 25 + ( 2* 6
+ 5 ) + 8 =
Вчитель:
Наступна наша зупинка – в Незнайка.
( Малюнок Незнайка )
От Незнайко – пустунець
Не любив книжок і грець.
Своїм носом лиш вертів,
А навчатись не хотів.
Подивіться, от дивак
Розв’язав він все не так.
За таку от небилицю
Він одержав одиницю.
Давайте, діти,
Помилки виправляти,
Незнайка навчати.
- І стовпчик – розв’язують
дівчата, ІІ стовпчик - розв’язують хлопці. Хто швидше розв’яже, нехай
піднімає руку.
(Учні розв’язують приклади в зошитах, виправляють помилки).
2 * 8 + 4 = 20 2 * 5 +
20 = 29
2 * 7 – 8 = 5 2 * 6 –
7 = 6
2 * 3 + 7 = 14 2 * 4 + 9
= 17
- Які приклади розв’язані неправильно? Яка правильна відповідь?
ІV Фізкультхвилинка
Вчитель:
- Я бачу, ви трішки втомилися. Тож
давайте відпочинемо.
Буратіно потягнувся,
Раз – нагнувся, два – нагнувся,
Руки в сторони розвів,
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик цей дістати,
Треба нам навшпиньки стати.
Вчитель:
- Діти, щоб дізнатися, якою буде наша остання зупинка, послухайте ще один віршик.
Колобок в лісі гуляв
І до нас ось завітав.
Для завзятих і кмітливих,
Працьовитих, нелінивих,
Тих, хто лічить швидше всіх,
Він завдання нам приніс.
- Дітки, здогадалися, яка це казка? Правильно, це казка – „Колобок”. Як ви знаєте, в цій казці Колобок
подорожував.
І щоб подорож Колобка була успішною, допоможіть йому виконати завдання від
звірів, яких він зустріне.
V Робота з підручником
Завдання зайчика – розв’язати задачу 631. Схема на дошці:
Б. – 4 м по 2 коп.
С.-?,на3к.більше,ніжБ.
2 * 4, 2 * 4 – 3, 2 * 4 + 3
- Діти, виберіть вираз, який буде розв’язком до задачі.
(Відповіді учнів)
Завдання ведмедя – Скласти і розв’язати задачу за схемою:
Було –8 ящиків., по 2 кг
Використали - 7кг
Залишилося - ?
Завдання вовка - Знайти „заховані” числа в словах:
сім’я, історія, трибуна, тризуб
Завдання лисиці - розв’язати логічні задачі:
1) На дроті сиділо 5 ластівок. Третя
ластівка полетіла. Скільки ластівок лишилося на дроті?
2) У двох носорогів 2 роги. Скільки
рогів у десяти носорогів?
3)По двору ходять 9 курей і 1
собака. Скільки всього лап у цих тварин?
(Кожен учень самостійно розв’язує задачі в зошиті)
Вчитель:
- Діти, наша подорож добігає кінця. Ми допомогли всім казковим персонажам.
Давайте дізнаємось, чи задоволені вони нашою допомогою
( На дошці – завдання):
2 * 6 =
2 * 5 + 4 =
15 + 6 =
2 * 7 – 5 =
11 + 8 =
12
|
14
|
21
|
9
|
19
|
Д
|
Я
|
К
|
У
|
Ю
|
V Підсумок уроку
Вчитель:
Отже, всі казкові герої дякують нам за допомогу. І я вам дякую за те, що ви
були дуже кмітливими, завзятими і працьовитими протягом всієї подорожі.
Скоро кінець уроку. Я хочу
дізнатися ваші враження від уроку
Гра „Мікрофон”.
(Кожен учень бере мікрофон в руки і говорить, що йому найбільше сподобалось
на уроці)
VI Домашнє завдання: № 634, 635., с. 107 – 108.
Фізкультхвилинка
Конспект уроку математики в 1 класі на тему:
"Ознайомлення з поняттям «задача».
Складання і розв’язування задач
на знаходження суми й
остачі."
Мета:
ввести терміни, пов’язані
з поняттям «задача», ознайомити
з етапами дослідження; розвивати
мислення, обчислювальні навички,
увагу, вміння ставити
питання й знаходити на них
відповіді; виховувати в учнів
пізнавальний інтерес. Обладнання:
малюнки, підручник «Математика.1клас.М. В.Богданович», таблиці,
Ноутбук.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
I. Організаційний момент Всі почули ви дзвінок,
I. Організаційний момент Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчата,
А за ними і хлоп'ята.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчата,
А за ними і хлоп'ята.
ІІ
Актуалізація опорних знань
1)
Зустріч казкового героя.
-
Сьогодні
до нас на урок завітав казковий герой. Це хлопчик Пізнайко. Він дуже любить
математику, і хоче перевірити ваші знання. Він приготував для вас цікаві
завдання. Може, й сам чогось нового
дізнається. За кожне завдання він вам подарує чарівну зірочку. В кого в кінці
уроку буде найбільше зірочок, той отримає подарунок від Пізнайка. Не забудьте,
що відповідати треба, піднімаючи руку, швидко і точно.
II. Повторення вивченого
матеріалу
1.Математична розминка.
Усна лічба
Швидко порахувати від
4 до 8, від 9 до 3, від 2 до 6, від 10 до 5.
2. Дати відповіді на питання
— Скільки хвостиків у 4 цуценят?
— Назвіть другий день тижня.
— Скільки місяців триває літо?
— Що зайве: ручка, олівець, відрізок?
— Що спільного у снігу й ковдри?
3. Каліграфічна хвилинка. – Пізнайко
запрошує вас на каліграфічну хвилинку.
Цифра
три – то чарівниця,
Невеличка й круглолиця.
Яку казку не візьмеш,
Цифру три завжди знайдеш. Пояснення написання цифри .
Невеличка й круглолиця.
Яку казку не візьмеш,
Цифру три завжди знайдеш. Пояснення написання цифри .
Пізнайко вами дуже
задоволений.
4.Наступне його завдання - це змагання «Хто швидше ?»
На дошці приклади.
Вам потрібно
якнайшвидше записати відповідь
7 –
2 = 6 – 2 =
3 +
1 = 4 + 1 =
4 +
0 = 0 + 6 =
10
-1 = 10 – 5 =
4 +
4 = 3 + 3 =
5. Гра «Закинь вудку»
Наш Пізнайко дуже
любить рибалити.
Він просить нас допомогти йому спіймати рибку.
Допоможемо йому? - Назвіть «сусідів» чисел 5; 7; 9; 2.
А зараз Пізнайко хоче
перевірити чи ви уважні.
Пізнайко склав приклади, які
треба виправити.
8-5=6
7 +2=10
III. Повідомлення мети уроку
1. Діти,
хоча Пізнайко знає багато чого, але він не вміє розгадувати анаграми. Допожемо?
2. Розгадування анаграми
2 3 4 1 6 5
АДАЗАЧ
-
Діти, а що ж таке задача? Де ви чули таке
слово?
Сьогодні на уроці ви
разом із Пізнайком дізнаєтесь, з яких
частин складається задача, складете і розв’яжете кілька задач.
ІV.
Ознайомлення з новим матеріалом.Ознайомлення зі складовими частинами
задачі
1. «Мозковий
штурм»
— Які види робіт
виконують школярі на уроках математики?
(Рахують предмети,
порівнюють числа, розв’язують задачі...)
2.Пояснення
Задача має свою
структуру. Вона складається з умови, запитання, розв’язання та відповіді.
Равлику на День народження подарували 5 машинок і 3 м’ячі. Чи відомо, скільки подарували машинок, а скільки м’ячів?
Так, відомо. Це і буде умова задачі.
Умова – це те, що відомо в задачі.
Запитання задачі містить невідоме – те, що треба знайти, визначити.
У задачі невідомо, скільки всього іграшок – машинок і м’ячів подарують.
Це – запитання задачі.
Як дізнатися, скільки всього іграшок буде?
Потрібно до п’яти додати три. Отримаємо вісім.
Це – розв’язання задачі.
Равлику на День народження подарували 5 машинок і 3 м’ячі. Чи відомо, скільки подарували машинок, а скільки м’ячів?
Так, відомо. Це і буде умова задачі.
Умова – це те, що відомо в задачі.
Запитання задачі містить невідоме – те, що треба знайти, визначити.
У задачі невідомо, скільки всього іграшок – машинок і м’ячів подарують.
Це – запитання задачі.
Як дізнатися, скільки всього іграшок буде?
Потрібно до п’яти додати три. Отримаємо вісім.
Це – розв’язання задачі.
То скільки всього
було іграшок у равлика? 8.
Це –
відповідь задачі.
Фізкультхвилинка
Отже, давайте повторимо ще раз для
Пізнайка, з яких частин складається задача
ВИВІСТИТИ НА ДОШЦІ
Задача
містить такі частини:
1)
Умова.
2) Питання.
3)
Розв’язання.
4)
Відповідь.
У
задачі обов’язково є не менше двох чисел і запитання.
3. Складання й розв’язання задачі на знаходження остачі (робота
за підручником, № 3)
4. Розв’язання задачі на знаходження суми за малюнком (№ 2)
5. Гра «Допоможи
Незнайкові»
—
Пізнайко складав задачу. Він вирішив, що зробив все правильно. Доведіть, що
Пізнайко не дописав задачу.
«Вухань
знайшов 4 морквини, а Куцохвостик — 5 морквин».
—
Чого не вистачає? Яке запитання слід поставити? Як розв’язати задачу?
7. - Давайте ще раз повторимо всі частини задачі
•
Умова. Питання.Розв’язування.Відповідь.
III. Підсумки уроку
Ø
Три веселі киці
Грались
на травиці.
Враз
одна сховалась.
Скільки киць
зосталось?
Ø
Дві білочки по
горішки
Йшли
із козубком пішки.
Три
— вгорі собі скакали.
І
подружок обскакали.
Як
гадаєте, в скількох
Буде
повний козубок?
Ø
Чотири груші
Іванко мав,
Ще
чотири братик дав.
На
подвір’ї Іванко сів,
Вісім
груш одразу з’їв.
І
подумав — чи не мало?
Скільки
груш іще зосталось?
2.Розпізнавання на слух
частин задачі.
— Зараз я буду читати
уривок із задачі. Вам слід назвати, що це:
умова, питання,
розв’язання або відповідь
і підняти руку.
— Скільки всього квітів? (Запитання)
— До 3додати 2 вийде
5. (Розв’язання)
— Було 3 троянди та 2
дзвоника. (Умова)
— Усього 5 квітів.
(Відповідь)
3. І ще одне цікаве завдання
від Пізнайка
Гра «Секретик»
Учитель показує вираз на картці, діти обчислюють його
значення подумки. Хто першим розв’язав — підбігає до вчителя, шепоче «по
секрету» на вухо відповідь. Якщо відповідь правильна, стоїть поруч із учителем
і приймає відповіді інших учнів. Якщо відповідь неправильна, повертається на
місце та продовжує обчислення.
5 + 4 - 3 + 1 = ? (7)
10 - 5 + 2 - 4 = ? (3)
-
Діти, Пізнайко
дуже вами задоволений, і я теж. Давайте підрахуємо, у кого скільки зірочок, і
Пізнайко вам дасть обіцяний сюрприз. Це
– нагорода «Кращий знавець математики»
Отже, переміг….
-
Кому сподобався
урок, нехай намалює в зошиті сонечко, кому ні – хмаринку.
Немає коментарів:
Дописати коментар